Něco o mně

Ahoj!

Já jsem Thuthi a na internetu si říkám May La Petite. Tahle přezdívka vznikla na základě podobnosti mého českého jména s jedním měsícem, a právě od toho je odvozené „May“ a přídomek „la petite“ mám jednoduše proto, že jsem prťavá. Narodila jsem se na severu Čech, ale kořeny mám ve Vietnamu. Momentálně žiji v hlavním městě kvůli studiu.

V okruhu svých přátel se ráda předvádím, jsem středem pozornosti a občas ze sebe udělám i šaška. Jsem nehorázné ukecaná a když už jednou začnu, nedokážu přestat. Často skáču lidem do řeči, abych nezapomněla to, co mám na srdci. Ocitnu-li se však v neznámém prostředí, automaticky se uzavírám do sebe, jsem stydlivá a moc toho nenamluvím. Naštvaná a uražená dokážu být jen několik vteřin, po chvíli splasknu jako bublina. Neustále se usmívám a raduji se z každé maličkosti. Život je totiž příliš krátký na to, abych se trápili. Ale každý máme své slabé chvíle a já nejsem vždycky to sluníčko. Většinou to dusím v sobě, protože nechci, aby mě někdo viděl třeba plakat. Jsem příliš naivní a nenapravitelný romantický snílek.

Mám mladší sestru, miluji kočky a ve volném čase ráda tancuji, čtu, učím se nové jazyky a cestuji. A právě cestování mě přimělo se vrátit k blogování. Na tomhle blogu bych se s vámi chtěla podělit o svoje zážitky nejen z mých cest, ale i z mého každodenního života.

Tak zase někdy!